Formy z projektowanym reliefem

Lubimy przesuwać granice swoich możliwości produkcyjnych, a jednocześnie dotrzymywać kroku nowoczesnym światowym trendom. Dzięki naszym formom do betonu będą Państwo mogli wyprodukować solidny, odporny i trwały prefabrykat betonowy z reliefem naturalnego kamienia.

Jeśli nie jesteś producentem prefabrykatów betonowych, możesz kupić jedynie modułowe bloczki betonowe. Ze względu na zmienność i różnorodność potrzeb naszych klientów w tworzeniu murów oporowych konieczne jest zapytanie o indywidualną ofertę cenową.

Mur oporowy – wyróżnia się długą żywotnością i bezobsługowością

Drewno jest tanią alternatywą, jednak szybko ulega rozkładowi i gniciu. Cegły wiążą się z dużymi nakładami pracy i ograniczonymi możliwościami na wyższych zboczach. Na wszystkie te problemy rozwiązaniem jest beton będący wystarczająco mocnym, trwałym i bezobsługowym materiałem. Pozwoli Ci stworzyć mur oporowy, o który nie będzie trzeba się martwić przez dziesięciolecia. Jeśli interesują Cię kwestie estetyczne otoczenia, a jednocześnie chcesz mieć mur bez zbędnego czekania na utwardzenie betonu, zbrojenie żelazem i skomplikowanym szalunkiem, możesz postawić na modułowe bloczki betonowe z fakturą naturalnego kamienia. Modułowe bloczki betonowe umożliwiają budowanie ścian prostych i okrągłych. Poszczególne bloczki układa się jeden na drugim jak klocki, nie trzeba używać żadnych elementów łączących ani wzmacniających.

Drevo je síce lacnou alternatívou, no rýchlo podlieha skaze a hnilobe. Tehly prinášajú prácnosť a obmedzené možnosti pri vyššom svahu. Práve betón je dostatočne silný, trváci a bezúdržbový materiál, ktorý dokáže vytvoriť oporný múr, s ktorým nebudete mať starosti desaťročia. Ak ale máte záujem dopriať svojmu okoliu aj estetický zážitok a zároveň by ste mali radi zhotovený múr bez zbytočného čakania na tvrdnutie betónu, spevňovania železom  a komplikovaným debnením, je vhodné využiť stavebnicové betónové bloky s reliéfom prírodného kameňa. Stavebnicové betónové bloky umožňujú postaviť rovné aj okrúhle múry. Jednotlivé bloky sa na seba ukladajú ako stavebnica a nie je potrebné použitie žiadnych spojovacích alebo spevňujúcich materiálov.

Wytrzymałość muru oporowego zapewnia konstrukcja bloczków, dzięki której elementy doskonale do siebie pasują. Przesunięcie uniemożliwia również grawitacja, ponieważ betonowe bloczki są masywne. Długość bloczka betonowego wynosi 1200 mm, szerokość 700 mm, a wysokość 500 mm. W zależności od wysokości przyszłej ściany oporowej konieczne jest zastosowanie bloczków o różnej głębokości. Są one dostępne w wymiarach 700 mm, 1000 mm lub 1500 mm. Sam proces stawiania muru oporowego nie jest możliwy bez maszyn budowlanych, ale przebiega szybko i łatwo. Po wykopaniu listwy fundamentowej stworzymy podsypkę żwirową, którą ubijemy do równej powierzchni.

Następnie możemy zacząć układać poszczególne rzędy bloków. Nieodłącznym elementem każdego muru oporowego jest system odwadniający, dotyczy to również Twojego projektu. Za blokami betonowymi umieścimy drenaż na wodę spływającą po zboczu. Materiał wypełniający za murem musi być wodoprzepuszczalny, aż do drenażu. W tym celu dobrze sprawdzają się kamienie, które od podłoża należy oddzielić włókniną, by zapobiec zapychaniu się systemu drenażowego. Górną część muru wykańczamy betonowym daszkiem, bloczkiem ażurowym umożliwiającym porost trawy, bloczkiem z rynną na kwiaty i ozdoby lub dwustronną ścianą betonową o takiej samej konstrukcji jak reszta muru oporowego.

Możliwe jest również wkomponowanie w ścianę oporową schodów wykonanych z tego samego materiału i w tym samym stylu.

Napíšte nám

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať