Formy dla modułowych murów oporowych i ogrodzeń

Lubimy przesuwać granice naszych możliwości produkcyjnych, jednocześnie nadążając za nowoczesnymi trendami świata. Dzięki naszym opatentowanym formom do betonu wylewanego, można produkować mocny, wytrzymały i długotrwały prefabrykat z reliefem kamienia naturalnego służącego do budowy murów oporowych i bezobsługowych płotów.

Prefabrykaty pozwalają budować zarówno proste, jak i okrągłe mury przy użyciu technologii modułowej, bez łączników i materiałów wzmacniających. Długość jednego betonowego bloku wynosi 1200 mm, szerokość 700 mm, a wysokość 500 mm. W zależności od wysokości przyszłego muru oporowego, wymagane są różne głębokości bloków (700 mm, 1000 mm lub 1500 mm).

Zalety muru oporowego wykonanego z modułowych bloków betonowych:

Akcesoria: Betonowe zadaszenie, stopnie schodowe, kratka trawnikowa, blok z korytkiem na kwiaty i dekoracje lub dwustronny mur z takim samym wzorem jak reszta muru oporowego.

Dzięki systemowi modułowych bloczków betonowych ROCK BLOCK można tworzyć mury o różnej wysokości. Od małych murów wzmacniających po mury oporowe o wysokości do kilku metrów.

W przypadku budowy skomplikowanych i wysokich murów oporowych wymagany jest plan realizacji, w przypadku niższych i łatwych murów oporowych wystarczy zapoznać się z procedurą budowy.

PROCEDURA BUDOWY

Samotna realizacja muru oporowego nie obywa się bez maszyn budowlanych, ale jest szybka i łatwa.

Po wykopaniu pasa fundamentowego wytworzymy podłoże żwirowe, które zagęszczamy do płaskiej powierzchni.

Następnie rozpoczynamy z układaniem poszczególnych rzędów bloków.

Podczas budowy wyższego muru oporowego wymagany jest system drenażowy. Za betonowymi blokami umieszczamy drenaż zapobiegający spływaniu wody po zboczu. Zasypka za murem musi przepuszczać wodę aż do drenażu. Odpowiednie do tego celu są kamyczki, ale muszą być oddzielone od gleby włókniną, aby uniknąć zatkania systemu drenażowego.

Szczyt muru zakończymy betonowym daszkiem, kratką trawnikową, blokiem z korytkiem na kwiaty lub dekoracje albo dwustronnym betonowym murem z takim samym wzorem jak reszta muru oporowego.

Schody wykonane z tego samego materiału i o tej samej konstrukcji mogą być również wkomponowane w mur oporowy.

Napisz do nas

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt