Maszyna do kalibracji i szlifovania

JONA CM-IN 1250

Każdy klient pragnie otrzymać pustaki i bloczky betonowe o tej samej wysokości, gładkiej powierzchni, dlatego zaleca się ich kalibrowanie i szlifowanie.

Maszyny do kalibracji i szlifovania usuwają nierówności z pustaków i bloczków betonowych, co umożliwia produkcję wysokiej jakości, a przede wszystkim precyzyjnych elementów betonowych. 

Firma JONA ​​jest producentem dwóch typów maszyn do kalibracji i szlifovania.

CM-IN to maszyna zintegrowana z cyklem produkcyjnym.

CM-SE jest samodzielnie stojąca i dlatego niezależna od cyklu produkcyjnego.

Maszyna przeznaczona jest do wykańczania bloczków fundamentowych, pustaków kominowych, wentylacyjnych i stropowych, ogrodzeń modułowych oraz łupanych.

Wyróżnia się stabilnością i wytrzymałością konstrukcji.

Zalety maszyny kalibracyjnej JONA CM-IN

Integracja z procesem produkcyjnym

Metoda szlifowania na sucho

Szybka i łatwa wymiana segmentów szlifujących

dzięki prowadnicy ślizgowej

Niska energochłonność

Moc: 25kW maszyna + 11kW urządzenie odciągowe

Maszyna do kalibracji a szlifovania jest wyposażona w wysokowydajne diamenty frezujące, które są częścią uniwersalnych i łatwo regulowanych ściernic.

W przypadku konieczności zintegrowania maszyny do już istniejącej produkcji, w razie potrzeby wykorzystujemy laserowe skanowanie 3D przestrzeni metodą bezkontaktowego pomiaru współrzędnych. Przeniesiemy pomieszczenia produkcyjne wraz z maszynami do programu 3D, gdzie nasi projektanci będą mogli popracować nad indywidualizacją maszyny, eliminując tym błędy, które mogłyby powstać podczas pomiarów. 

Maszyny do kalibracji i szlifowania produkowane przez firmę JONA są niezwykle trwałe, co potwierdza ich codzienne użytkowanie w zakładach wiodących producentów bloczków betonowych.

Zalety maszyny kalibracyjnej JONA CM-SE

Niezależna od cyklu produkcyjnego

Samodzielnie stojąca

Niska energochłonność

Moc: 33kW

Metoda szlifowania na sucho

Szybka i łatwa wymiana segmentów szlifujących

Samodzielna maszyna do kalibracji a szlifowania CM-SE umożliwia kalibrację pustaków i bloczków betonowych niezależnie od cyklu produkcyjnego, dzięki czemu jest bardziej elastyczna.

Pustaki umieszczane są liniowo przy wejściu do maszyny, w jednym rzędzie za sobą. Proces szlifowania przebiega stopniowo, gdy każdy pustak przechodzi przez coraz niższe ściernice, aż przejdzie przez ostatnią ściernicę wskazującą ostateczną wysokość kalibracji.

Wybór pomiędzy maszyną samodzielnie stojącą lub zintegrowaną zależy od konkretnych wymagań produkcyjnych, dostępnej przestrzeni i preferencji technologicznych producenta.

Zobaczyć ulotkę

Galeria

Napisz do nas

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt