Formy do prefabrykatów

Forma do produkcji studzienki wodomierzowej

Produkcja dowolnych form do betonu wylewanego nie stanowi dla nas problemu, dzięki naszemu fachowemu działowi projektowemu i inżynieryjnemu oraz pracownikom warsztatu z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie budowy maszyn. Jedną z takich form była również forma do betonu wylewanego, która ma służyć do produkcji betonowych studzienek wodomierzowych z wypustem o wymiarach 100 cm × 100 cm × 180 cm.

Zleceniodawca zamówienia chciał, aby mimo to, iż forma jest wielkoformatowa, mogła być rozformowana zaraz po jej zalaniu, a to wraz z wnętrzem. Po ułożeniu formy na innym podłożu/w innym miejscu można bezzwłocznie powtórzyć proces. Zaletą takiej formy jest wysoka wydajność i oszczędność ekonomiczna, ponieważ studzienkę można wylewać wielokrotnie, a to bez zastosowania kolejnych form.

Udało nam się zrealizować pomysł klienta, a forma działa bez zarzutu. Cieszymy się, że kredo firmy: “Nadajemy formę Państwa wyobrażeniom” zostało zrealizowane. W przypadku zainteresowania typowymi lub nietypowymi formami do betonu prosimy o kontakt.

Forma do korytka kablowego

Czekanie na stwardnienie betonu, koszty finansowe za dużą ilość form, potrzeba dużej powierzchni produkcyjnej, to wszystko nie jest konieczne, jeśli możemy wykonać dla klienta formę stalową, którą zaraz po zalaniu betonem można odformować. Czasami jednak jest problem przez zbyt prostopadłe ściany, przewężenia i tym podobne. Wiemy jednak, jak ważna jest wydajna produkcja prefabrykatów betonowych, dlatego dla jednego z naszych klientów zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy stalową formę do korytka kablowego, którą można natychmiast odformować. Forma otwiera się ze wszystkich czterech stron. Dzięki naszym rozwiązaniom masowa produkcja korytek kablowych wokół nawierzchni kolejowej może być efektywna.

Forma do komórek na odpady komunalne

Otwierana forma stalowa z mechanizmem podnoszącym przeznaczona do produkcji komórek na odpady komunalne. Prefabrykaty produkowane w tej formie są przeznaczone do ochrony pojemników na odpady przed warunkami atmosferycznymi i dzikimi zwierzętami. Trwałym rozwiązaniem takiego zabezpieczenia pojemników na odpady jest prefabrykat betonowy. Obecnie istnieje wiele możliwości wykonania wizualnego prefabrykatu ze zwykłego prefabrykatu betonowego. Z tej stalowej formy powstają prefabrykaty, które są nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne.

Galeria

Napisz do nas

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt