Nadajemy formę Państwa wyobrażeniom

Nadajemy formę Państwa wyobrażeniom

W duchu motta naszej firmy: “Nadajemy formę Państwa wyobrażeniom” – obecnym i potencjalnym klientom oferujemy bezpłatne doradztwo w zakresie budowy maszyn i konstrukcji wyrobów.

Nasza fachowa wiedza i umiejętności umożliwiają realizacją Państwa pomysłów.

Zlecenie klienta

W okresie odwołanych wyścigów samochodowych i wprowadzania środków związanych z rozprzestrzenianiem się COVID-19 klient zwrócił się do nas z prośbą o wykonanie symulatora do wirtualnego treningu wyścigów samochodowych (kokpit samochodu). Zleceniodawca chciał, aby urządzenie do trenowania jazdy samochodem wyścigowym można było regulować, tzn. mogło być używane zarówno przez osoby dorosłe, jak i przez dzieci. Miał on wysokie wymagania dot. stabilności i wytrzymałości konstrukcji.

Referencja

„Zawodowo zajmuję się wyścigami samochodowymi, a ich podstawą jest należyte przygotowanie. Pandemia COVID ograniczyła moje możliwości i dlatego postanowiłem zakupić symulatora jazdy samochodem wyścigowym. Na rynku znalazłem tylko symulatory o niestabilnej konstrukcji, które były również niewygodne. Chłopcy z JONA s.r.o. są mistrzami w swoim fachu, tak więc skontaktowałem się z nimi i określiłem swoje zamówienie. A wynik? Stabilny, wytrzymały, komfortowy symulator, który wykorzystujemy naprawdę często. Dzięki za spełnienie moich wyobrażeń!”

Ing. Ivan Šoltýs

Profituning Racing Team

Rozwiązanie

Nasze rozwiązanie ww. zadania polegało na zaprojektowaniu, a następnie wyprodukowaniu stalowej ramy, zainstalowaniu siedziska i urządzeń pomocniczych z pełnym uwzględnieniem ergonomii ustawień – zapewniającej podczas treningu najlepszy komfort i wrażenia z jazdy. Oczywistym było, że wyprodukowanie urządzenia nie będzie łatwe, ponieważ symulator trzeba było dostosować do różnych kategorii wagowych i wzrostowych użytkowników.

Realizacja

Jednym z pierwszych kroków realizacji było zaprojektowanie produktu za pomocą programów 3D, w których stopniowo symulowaliśmy różne rozmiary konstrukcji z uwzględnieniem różnych kategorii wiekowych użytkowników, jak i różnych pozycji za kierownicą. Kolejnym etapem była produkcja samego symulatora. Pracownicy warsztatowi, używając wysokiej jakości różnorodnego sprzętu, postępowali wg rysunków warsztatowych. Symulator, po kompletnym zmontowaniu, został przetestowany, a następnie rozmontowany i przygotowany do wykończenia powierzchni. Wykończenie wykonano za pomocą natrysku farby proszkowej, którą następnie przez kilka godzin wygrzewano, aby uzyskać idealną i trwałą powierzchnię zapewniającą długi okres użytkowania symulatora.

W efekcie tego projektu uzyskaliśmy nie tylko symulator zrobiony „na wymiar”, ale również zadowolenie klienta oraz usatysfakcjonowany zespół projektantów, konstruktorów i pracowników warsztatowych, którzy przy realizacji tego indywidualnego projektu zdobyli kolejne doświadczenia i wypełnili główne kredo firmy: „Nadajemy formę Państwa wyobrażeniom”.

Napisz do nas

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt

[wpforms id="4854"]